O knihovně

Místní knihovna Podhoří je pobočkou Městské knihovny Lipník nad Bečvou, p.o. Působí v obci s 318 obyvateli. Knihovna má ve stálém fondu  1 439 knihovních jednotek, čtenářům nabízí 5 titulů časopisů pro děti i dospělé (např. Pěkné bydlení, Minecraft, Pro football atd.). K dispozici jsou Lipenské listy a zdarma zde lze získat časopis o knihách, čtení, spisovatelích a knihovnách. Kromě stálého fondu nabízí knihovna svým čtenářům novinky z výměnného fondu, který je do knihovny dovážen pravidelně čtyřikrát ročně, celkem je k dispozici dalších nejméně 300 svazků ( za rok 2018 to bylo 532 svazků).

Knihovna nabízí zdarma veřejný internet registrovaným i neregistrovaným uživatelům.

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo popovídat.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem a jakýmkoli dotazem ohledně vypůjčení knih Vám rádi pomůžeme!

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

13.03.2013 11:21
Vážení a milí návštěvníci! V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech...

Vaše knihovna má nový web!

13.03.2013 11:20
Vaše knihovna má nové internetové stránky. A má z nich velkou radost. Věříme, že se Vám líbí, najdete zde vše potřebné a budete se často a rádi vracet, abyste zjistili, co je nového, které knížky přibyly a jaké akce chystáme.